آگهی یافت نشد


 

در پادکست زیر قصد داریم درباره خدمات ثبتی در ترکیه صحبت کنیم،

با ما همراه باشید.

 

 

 

 

 

خانه دیگر در راستای خدمات ثبتی دارای آگهی های متنوعی در دسته های خدمات شرکتی و حقوقی، خدمات بانکی ، خدمات تجاری در ترکیه می باشد. هر دسته حاوی آگهی های از موسسه های مختلف و قابل اطمینان می باشد. هدف خانه دیگر راحت تر کردن دسترسی هموطنان عزیز بدون نیاز به مراجعه حضوری به هرآنچه در ترکیه لازم دارید،هست.

 

انواع شرکت در کشور ترکیه

شرکت شخصی از انواع شرکت های ثبت شده توسط اتباع خارجی در کشور ترکیه است که با شرایط خاصی اجازه این کار داده می شود. بر طبق قانون به اتباع خارجی این امکان داده می شود که شرکت شخصی و معتبری را راه اندازی کنند و با دریافت مجوز فعالیت از ارگان های مربوطه اقدامات مهم را برای ثبت این مرکز انجام دهند.

 

سرمایه گذاران خارجی برای ثبت شرکت شخصی اقدامات مهمی را انجام می دهند، این افراد لازم است از مراکز قانونی شماره ثبت شرکت را دریافت کنند و مجوزهای لازم را برای فعالیت در مدت زمان مشخص به دست آورند. زمینه کسب و کار شرکت های شخصی بر طبق قانون مشخص می گردد و اساسنامه و قوانین کشور ترکیه در زمینه شرکت های شخصی محدود است، در ثبت این شرکت به اتباع خارجی اجازه فعالیت های مشخصی داده می شود.

 

امکان درج کردن فعالیت های مختلف در ترکیه وجود ندارد و برای ثبت کردن شرکت شخصی لازم است که بر طبق قوانین و در چارچوب فعالیت های مشخصی اقدامات مهم را انجام دهند. ثبت شرکت شخصی در ترکیه بر اساس دامنه فعالیت این مرکز مشخص می شود، برای بیزینس هایی که دامنه فعالیت محدودی دارند انتخاب شرکت شخصی مناسب تر است. هزینه ثبت کردن شرکت در این موارد پایین است و با در نظر گرفتن هزینه کمی شرکت شخصی در کشور ترکیه ثبت می گردد.

 

شرکت شخصی را می توان در مدت زمان محدودی ثبت کرد و در کمتر از چند روز امکان راه اندازی شرکت مورد نظر جود دارد.

اتباع خارجی که ثبت شرکت در ترکیه را با هدف سرمایه گذاری مستقیم انجام می دهند به دنبال تأسیس شرکت های شخصی هستند.

 

 

 افراد زیادی برای ثبت شرکت در کشور ترکیه به دنبال آشنایی با ویژگی های شرکت با مسئولیت محدود (لیمیتد) هستند.

در مواردی که سرمایه گذاران بیشتری ثبت شرکت در ترکیه را مدنظر قرار می دهند شرایط برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه متفاوت است.

در شرکت های با مسئولیت محدود زمان مشخصی برای شروع بیزینس در نظر گرفته می شود. ثبت شرکت به صورت شراکتی اجازه فعالیت های مشخص و محدودی را به سرمایه گذاران می دهد. سهم اولیه هر فرد در شراکت مسئولیت افراد را در قبال شرایط خاص تعیین می کند، مسئولیت پرداخت بدهی های شرکت با توجه به سهم افراد از سهام شرکت مشخص می گردد.

 

با در نظر داشتن هزینه خاصی ثبت شرکت لیمیتد در ترکیه امکانپذیر می شود. بر اساس نوع فعالیت به سرمایه گذاران مجوز ثبت شرکت به صورت شخصی یا لیمیتد داده می شود. در ثبت شرکت با مسئولیت محدود، حداقل یک نفر می تواند این شرکت را اداره کرد، تأسیس این شرکت با 55 نفر نیز امکانپذیر است.

 

در این زمینه افتتاح حساب هایی به نام شرکت در بانک اهمیت دارد، حساب دیگری به نام مدیر شرکت در نظر گرفته می شود.

با توجه به میزان دقیق سهم هر فرد از سهام شرکت، در سود و زیان ناشی از فعالیت های شرکت مشارکت دارد.

با در نظر گرفتن تعداد نیروی انسانی شاغل در شرکت، سرمایه گذاران اصلی و... ثبت شرکت های مختلف در ترکیه صورت می گیرد.

در حال حاضر به اتباع خارجی امکان ثبت شرکت لیمیتد به صورت محدود (یک نفر) نیز داده می شود. در ترکیه قوانین سرمایه گذاری برای اتباع خارجی شبیه به شرایط سرمایه گذاران است و اتباع با توجه به قوانین بین المللی کشور ترکیه می توانند از تعهدات و حقوق مناسبی برخوردار شوند. شرکت تعاونی از انواع مهم شرکت های ثبت شده توسط اتباع خارجی در ترکیه است.

 

در شرکت مختلط قوانین متفاوتی وجود دارد، بدهی ها و قرض های این شرکت توسط تمامی سهامداران پرداخت نمی شود بلکه در این زمینه یک نفر متحمل ضرر می گردد و سهامداران دیگر بر اساس میزان سرمایه اولیه خود در قبال سهام شرکت مسئولیت دارند. در شرکت های تضامنی قوانین خاصی در نظر گرفته می شود، در این شرکت بدهی و قروض توسط تمامی شرکا پرداخت می گردد و همه شرکا مسئول پرداخت قرض های مشخص هستند. بدهی این شرکت به دولت به طور کامل پرداخت می شود. در مناطق آزاد ترکیه امکان ثبت شرکت های صنعتی و تولیدات کالا وجود دارد.

 

خانه دیگر؛ انجام دهنده خدمات ثبت شرکت در ترکیه

قوانین مشخصی برای انواع ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد و آشنایی با این قوانین باعث می شود که اتباع خارجی با توجه به اهداف خود شرکت مورد نظر را تاسیس کنند و از این طریق به سودآوری بالایی دست یابند. از مهمترین شرکت های تاسیس شده در ترکیه مربوط به شرکت های بامسئولیت محدود است، دولت ترکیه شرایط خاصی را برای راه اندازی این نوع شرکت در ترکیه فراهم می کند. هزینه محدودی برای ثبت این نوع شرکت در نظر گرفته می شود و سهامداران با توجه به میزان سهم خود در سود و زیان مربوط به شرکت با مسئولیت محدود سهیم هستند.

 

 • برای ثبت مراحل قانونی لازم است که حساب بانکی به نام شرکت افتتاح شود و درآمد و سود حاصل از شرکت لیمیتد در این حساب ثبت می گردد.
 • اتباع خارجی برای تأسیس شرکت لیمیتد هیچ محدودیتی ندارند و بر اساس قانون می توانند اقدامات لازم را برای راه اندازی این شرکت انجام دهند.
 • در اساسنامه برخی از شرکت های لیمیتد قوانین خاصی ثبت می شود و بر طبق اطلاعات موجود در اساسنامه، مدیر عامل شرکت را می توان فردی غیر از سهامداران اصلی شرکت تعیین کرد.
 • این نوع شرکت به صورت شریکی تأسیس می شود و یک یا چند نفر اقدامات لازم را برای راه اندازی شرکت در نظر می گیرند.
 • در شرکت لیمیتد افراد بیشتری فعالیت دارند و نیروی انسانی فعال تری در این شرکت فعالیت های گسترده خود را انجام می دهند.

 

آشنایی با مراحل ثبت شرکت در ترکیه در خانه دیگر

مراحل ثبت شرکت در ترکیه به طور واضح مشخص می شود و اطلاعات جامعی از این مراحل در اختیار اتباع خارجی قرار می گیرند تا با در نظر داشتن این قوانین اقدامات لازم را برای ثبت شرکت انجام دهند. از اصلی ترین مراحل ثبت شرکت در ترکیه تعیین نوع شرکت است، شرایط و قوانین دولت ترکیه در ارتباط با انواع شرکت متفاوت است و بر اساس نوع شرکت اساسنامه و... تنظیم می شود. از مهم ترین مراحل ثبت شرکت در ترکیه مربوط به مشخص کردن محل شرکت در یکی از نقاط کشور ترکیه است.

اجاره کردن مرکز خاصی برای راه اندازی شرکت اهمیت دارد، در این موارد متقاضیان با خرید ملک یا اجاره مکان مشخصی و تنظیم اجاره نامه اقدامات مهم را برای ثبت شرکت انجام می دهند. از مهم ترین مراحل ثبت شرکت در ترکیه تنظیم اجاره نامه است و اداره مالیات برای اعزام بازرس در زمان خاصی اقدام می کند، بازرس در شرکت مورد نظر حضور می یابد و از شیوه کار، امکانات و... آشنایی بیشتری کسب می کند.

 

سرمایه گذاران با در نظر داشتن حیطه کاری خود، نام شرکت را تعیین می کنند. مدیر عامل و دیگر سرمایه گذاران برنامه های تجاری دقیق شرکت را در نظر می گیرند و با توجه به این برنامه مراحل ثبت شرکت در ترکیه را انجام می دهند. ارائه برنامه تجاری و اساسنامه از اصلی ترین مراحل ثبت شرکت در ترکیه است.

 

اطلاعات قرار گرفته در اساسنامه اهمیت زیادی دارند و تمامی قوانین شرکت بر اساس اساسنامه انجام می شود. اساسنامه با توجه به نوع شرکت، محدوده فعالیت های شرکت تنظیم می شود و با توجه به آن سرمایه گذاران و کارمندان اقدامات لازم را در زمینه کسب و کار شرکت انجام می دهند. آماده کردن مدارک هویتی تمامی سرمایه گذاران به اداره ثبت حائز اهمیت است.

 

 مراحل ثبت شرکت در ترکیه

 

 

از اداره مالیات کشور ترکیه می توان شماره مالیاتی را دریافت کرد و با استفاده از این کد مالیاتی شرایط مربوط به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده تعیین می شود. در اتاق بازرگانی کشور ترکیه ثبت نام صورت می گیرد و پس از انجام تمامی مراحل ثبت شرکت در ترکیه اطلاعاتی از نوع شرکت و... در روزنامه رسمی کشور چاپ می شود.

از اتاق بازرگانی این کشور برای اخذ کارت بازرگانی اقدام می شود.

 

سرمایه اولیه شرکت باید در بانک های معتبر کشور ترکیه قرار بگیرد، در این موارد افتتاح حساب بانکی به نام مدیر عامل اصلی شرکت و تعیین میزان سرمایه اولیه حائز اهمیت است. در اتاق بازرگانی کشور ترکیه فرم تعهد تنظیم می شود و در اختیار کارشناسان این مرکز قرار می گیرد.

 

مدیر عامل با مراجعه به اداره ثبت احوال امضای رسمی خود را ثبت می کند و با تأیید امضا مراحل دیگر ثبت شرکت انجام می شود. از مهم ترین مراحل ثبت شرکت در ترکیه استخدام حسابدار و مشاور مالی در شرکت است، حسابدار استخدام شده لازم است که شهروند ترک باشد و استخدام حسابداران خارجی در این موارد امکانپذیر نیست.

 

با انتخاب حسابدار ترک می توان یکی از قوانین اصلی تأسیس شرکت این کشور را در نظر گرفت. حسابدار با توجه به قوانین شرکت و... میزان دقیق مالیات و سود و درآمد شرکت را بررسی می کند. از درآمد حاصل از شرکت مالیات مشخصی به دولت ترکیه پرداخت می شود.

 

در ثبت شرکت نیازی به استخدام نیروی ترک نیست و اتباع خارجی در استخدام نیروهای خارجی یا شهروندان ترک مشکلی ندارند و بدون استخدام افراد ترک مجوز کار و فعالیت خود را از دولت ترکیه دریافت می کنند. بازرسان اداره دارایی آدرس شرکت را بررسی می کنند و با توجه به اطلاعات و مدارک تأییدیه را انجام می دهند. در دفتر خانه نمونه امضای مدیر عامل تأیید می شود. تصدیق دفاتر حسابداری از اقدامات مهم در زمینه تأسیس شرکت در ترکیه است.

 

آشنایی با خدمات بانکی در ترکیه در خانه دیگر

در هر کشوری بانک ها تحت نظارت بانک مرکزی کار می کنند، در ترکیه اجازه افتتاح حساب به اتباع خارجی که اقامت دارند، داده می شود. در بعضی بانک ها حتی به افرادی که اقامت ندارند، اجازه افتتاح حساب داده می شود. بر اساس مصوبه بانک مرکزی اتباع خارجی می توانند فقط در دو بانک ایش بانک، زراعت بانک حساب باز کنند.

 

انواع بانک ها در ترکیه:

 • زراعت بانک
 • ایش بانک
 • هالک بانک
 • یاپی کریدی
 • واکیف بانک
 • آک بانک
 • تورک اکسیم بانک
 • دنیز بانک

 

خانه دیگر در راستای ارائه هر چه بهتر و کاملتر همیشه آماده دریافت پیشنهادات و انتقادات سازنده شما می باشد. اگر سوالی دارید یا اطلاعات بیشتر نیاز دارید با شماره 00905418062124 تماس بگیرید.