آگهی یافت نشد


خرید خودرو در ترکیه | قیمت خودرو در ترکیه 2022 | قوانین و مقررات خرید و فروش

امروزه وسایل نقلیه به بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان تبدیل شده است. بر همین اساس از اولین و مهم ترین دغدغه هایی که برای افراد بعد از ورود به هر کشوری پیش میاد، نحوه استفاده از وسایل نقلیه شخصی و عمومی، نحوه خرید و مالکیت خودرو می باشد. دانستن شرایط حاکم بر بازار وسایل نقلیه و قوانین موجود در ترکیه به این دلیل که این کشور یکی از مقاصد ایرانی ها چه برای سرمایه گذاری، چه برای زندگی و یا مسافرت می باشد، امری ضروری است.

 شاید یکی از دلایلی که مردم در ترکیه به خصوص ایرانی ها علیرغم بهره مند بودن از وسایل نقلیه عمومی به روز و مجهز، به خرید وسایل نقلیه تمایل دارند، این است که برخلاف ایران بیشتر برندهای معتبر جهان، در ترکیه نمایندگی فعال دارند. هر فردی که می خواهد در ترکیه وسایل نقلیه شخصی داشته باشد، نیاز است که اقامت این کشور را داشته باشد. در ترکیه وسایل نقلیه به خودی خود یک نوع سرمایه محسوب نمی شوند و این تا حدودی باعث شده بازار خودرو ثبات بیشتری به نسبت ایران داشته باشد.

 

خانه دیگر | آگهی خرید و فروش خودرو در ترکیه

خرید و فروش خودرو را تنها باید از مراکز معتبری انجام داد که برای فعالیت های خرید و فروش خودرو از دولت ترکیه مجوزهای لازم را دریافت می کنند و این اقدامات را به صورت قانونی در نظر می گیرند. با خرید و فروش ماشین از دفاتر و نمایندگی های معتبر مشکلاتی ایجاد نمی شود و همه مراحل خرید یا فروش به شکل قانونی صورت می گیرد.

در زمینه خرید خودرو به بیمه ماشین توجه زیادی می شود، در ارتباط با خودروهایی که بیمه ندارند اقدامات خاصی صورت می گیرد و افراد مقیم ترکیه از مراکز معتبری برای دریافت بیمه معتبر اقدام می کنند. تغییر پلاک و ثبت اطلاعات به نام خریدار را تنها می توان از مراکز معتبر انجام داد، این اطلاعات در سایت ترافیک کشور ترکیه قرار می گیرند.

 

  وسایل نقلیه در ترکیه

 

در دفتر ثبت ترافیک اطلاعات مربوط به ماشین خریداری شده در ترکیه به طور کامل ثبت می شوند. اقدامات مربوط به تعویض پلاک و... پس از ثبت اطلاعات مورد نظر در سایت ترافیک انجام می شود و در نزدیک ترین اداره پلیس این کار صورت می گیرد. از مهم ترین مراحل خرید خودرو در ترکیه مربوط به برچسب اچ جی اس است، این برچسب در جاده های خاصی از کشور ترکیه کاربرد دارد.

اتباع برچسب اچ جی اس را از مراکز پست در منطقه زندگی خود دریافت می کنند، استفاده از این برچسب باعث می شود که خودروهای مورد نظر در عبور از اتوبان هایی که دارای عوارضی هستند مشکلی نداشته باشند و با عبور و مرور پلاک خودرو جریمه نمی گردد.

در کشور ترکیه بنزین هزینه بالایی دارد، در زمینه خرید خودرو در ترکیه به هزینه سوخت توجه زیادی می شود. بیشتر افراد در این کشور برای کاهش هزینه های زیاد بنزین و... از ماشین های مناسب و کم مصرفی استفاده می کنند که مصرف سوخت کمتری دارند. ماشین های دیزلی و اتوماتیک بنزین کمتری مصرف می کنند و در ترکیه خرید این نوع ماشین راحت تر است.

خرید خودرو دست دوم در ترکیه | خانه دیگر

در صورتی که تصمیم به خرید خودرو دست دوم داشتین توصیه میشود از نمایشگاه های خودرور خرید نمایید. یکی از موضوعات مهم که این نکته قابل توجه قرار میگیرد که خودرور به لحاظ فنی در سلامت کامل باشد. معامله با اشخاص برای خردی خودرو ممکن است شما را دچار مشکل کند.

در ترکیه فروش خودروهای دیزلی به آسانی امکانپذیر می شود و ماشین های مورد نظر متقاضیان زیادی دارند. در خرید خودرو در کشور ترکیه تحویل کلید یدک از مالک قبلی حائز اهمیت است، ابطال کد کلید یدک قبلی در اسرع وقت ضرورت دارد.با ابطال این کد می توان امنیت خودرو را افزایش داد و از ایجاد خطرات احتمالی جلوگیری کرد. در کشور ترکیه ماشین های لوکس و پیشرفته با قیمت مناسبی خریداری می شوند و به طور کلی هزینه های این کشور پایین است.

در خرید از فروشنده کارت اکسپرت خودرو دریافت می شود، این کارت مربوط به شناسایی کامل بدنه خودرو در مراکز معاینه فنی است. تهیه بیمه معتبر کشور ترکیه تنها تا 15 روز امکانپذیر است و پس از خرید خودرو بلافاصله بیمه دریافت می شود. پس از ثبت سند خودرو به خریدار سی روز فرصت داده می شود که پلاک ماشین مورد نظر را تعویض کند و با ثبت نام در وب سایت ترافیک این کار صورت می گیرد.

بر اساس محل زندگی متقاضی، اداره پلیس مرکزی انتخاب می شود و مالک جدید خودرو با در نظر داشتن کدمالیاتی، آدرس و پاسپورت ترجمه شده به این اداره مراجعه کرده و پلاک جدید را با توجه به مدارک ارائه شده دریافت می کند. میزان مالیات سالانه خودرو را حجم سیلندر ماشین مشخص می کند. در کشور ترکیه بیمه بدنه اختیاری است اما دریافت بیمه شخص ثالث برای خودروهای خارجی و داخلی الزامی می باشد.

شرط مهم برای خرید خودرو در کشور ترکیه دریافت اقامت این کشور است. پس از ثبت اطلاعات در سند رسمی و پرداخت هزینه کامل خودرو مالک اصلی ماشین تغییر می یابد. اتباع خارجی در زمینه اجاره و خرید و فروش ماشین در ترکیه هیچ نوع محدودیتی ندارند و ماشین های مورد علاقه خود را به آسانی خریداری می کنند.

خانه دیگر | مرجع قیمت خودرو در ترکیه

قیمت خودرو در ترکیه متفاوت است و در ارتباط با خرید خودروهای لوکس و پیشرفته تفاوت های قیمت بیشتری مشاهده می شوند. کمپانی های مختلف هزینه خاصی را برای خودروهای لوکس تعیین می کنند و در هر شرکتی هزینه های متفاوتی را در نظر می گیرد. در شهرهای پرجمعیت و مهم کشور ترکیه از ماشین های جدید و پیشرفته ای استفاده می شود و خرید ماشین های لوکس مدنظر شهروندان و اتباع مقیم ترکیه قرار می گیرد. قیمت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث بر اساس مدل خودرو و... مشخص می شوند.  قیمت خودرو در ترکیه

 

شرایط فروش خودرو در ترکیه | خانه دیگر

فروشنده می تواند بدهی های خودرو را به طور کامل و با توجه اقساط در نظر گرفته شده پرداخت کند، با این اقدام انتقال سند پس از توافق طرفین به آسانی صورت می گیرد. پیش از فروش خودرو در ترکیه حساب های مربوط به مالیات سالانه خودرو تسویه می شوند، در این موارد فروشنده جریمه های خودرو را به طور کامل پرداخت می کند و به خریدار خودروی سالم بدون بدهی ارائه می گردد. در ارتباط با ماشین های قسطی قوانین مشخصی وجود دارند، پیش از فروش این نوع خودرو تسویه کامل اقساط حائز اهمیت است.

بهتر است که جابجایی مبلغ خودرو با حواله بانکی و از طریق بانک صورت گیرد و در موارد ضروری امکان استعلام از بانک وجود داشته باشد. هر گونه هزینه قبلی خودرو بر عهده فروشنده است و این نوع هزینه ها قبل از ثبت سند بررسی می شوند. هزینه های مربوط به دفتر خانه توسط خریدار پرداخت می شود.

 

دلایل استفاده از خودروهای اجاره ای در ترکیه | خانه دیگر

افرادی که از دولت ترکیه اقامت موقت یا دائم را کسب می کنند برای اجاره و خرید و فروش ماشین در ترکیه مشکلی ندارند. بیشتر افرادی که مقیم کشور ترکیه می شوند نیاز زیادی به خودروی شخصی ندارند، این افراد با انتخاب روش های مختلف در این کشور از خودروهای مورد علاقه خود استفاده می کنند.

اجاره خودرو از روش های مهمی است که با انتخاب این روش امکان استفاده از ماشین های شخصی در ترکیه فراهم می شود.

اقامت در ترکیه مدنظر ایرانیان زیادی قرار دارد و افراد با توجه به شرایط اقتصادی و مقاصد گردشگری متنوع این کشور، ترغیب به مهاجرت به ترکیه می شوند. با مهاجرت می توان اجاره و خرید و فروش ماشین در ترکیه را به آسانی انجام داد و با توجه به قوانین و مقررات کشور اجاره روزانه یا ماهیانه خودرو صورت می گیرد. در این روش نیازی به صرف هزینه زیاد برای خرید خودرو در ترکیه نیست و اتباع با در نظر گرفتن قوانین کشور ترکیه اجاره خودروهای لوکس و مناسب را انجام می دهند.

کشور ترکیه مجوزهای لازم را برای اجاره روزانه یا هفتگی خودرو در نظر می گیرد و در دفاتر معتبر این اقدام انجام می پذیرد. در تمامی شهرهای کشور ترکیه امکان استفاده از ماشین های اجاره ای فراهم می گردد. قیمت اجاره ماشین بر اساس نوع خودرو و شهر مورد نظر متفاوت است.

در اجاره و خرید و فروش ماشین در ترکیه به مصرف سوخت توجه زیادی می شود ، با انتخاب خودروهایی که مصرف سوخت کمتری دارند هزینه های جابجایی خودرو کاهش می یابند. هزینه روزانه اجاره ماشین در کشور ترکیه پایین است، اتباع خارجی با اجاره خودرو می توانند به شهرها و مناطق مختلف این کشور وارد شوند. با اجاره خودرو به صورت ماهانه هزینه کمتری پرداخت می شود، در این موارد هزینه ای که به ازای هر روز (در یک ماه) از فرد دریافت می گردد به نسبت هزینه اجاره ماشین به شکل روزانه کمتر است.

 در زمینه اجاره خودرو به صورت هفتگی یا ماهانه تخفیف هایی به افراد ارائه می شوند و با قیمت مناسب تری امکان رزرو خودرو وجود دارد. فرد متقاضی برای تحویل خودرو شهر خاصی را مشخص می کند و بر اساس محل زندگی می تواند نزدیک ترین دفتر را برای اجاره خودرو در نظر بگیرد.


خانه دیگر | دیوار ترکیه در نظر دارد تا با حذف واسطه ها شما برای معامله ای امن و بدون پرداخت پول اضافی کمک کند تا مستقیما با صاحب وسایل نقلیه در ترکیه روبرو شوید. تا بتوانید بدون هیچ مشکلی به اجاره، خرید، فروش وسایل نقلیه اقدام نمایید.

 

قیمت خرید خودرو در ترکیه 

 

خودرو قیمت خودرو در ترکیه
فیات دوبلو کومبی 180 هزار لیر
فیات اگیا 190 هزار لیر
فیات 500x 310 هزار لیر
فیات 500L 300 هزار لیر
داچیا داستر 240 هزار لیر
داچیا سندرو 200 هزار لیر
فورد فوکوس 300 هزار لیر
فورد اکو اسپرت 310 هزار لیر
هوندا سیویک 313 هزار لیر
کیا ریو 190 هزار لیر
کیا اسپورتیج 340 هزار لیر
کیا پیکانتو 182 هزار لیر
سیتروئن سی ۳ 190 هزار لیر
هیوندا آی10 172 هزار لیر
جیپ رنگیند 350 هزار لیر
پژو ۲۰۸ 200 هزار لیر
پژو ۳۰۱ 195 هزار لیر
پژو ۳۰۰۸ 450 هزار لیر
رنو کلیو 190 هزار لیر
رنو کولئوس 560 هزار لیر
رنو تالیسمان 620 هزار لیر
سئات ایبیزا 195 هزار لیر
سئات لئون 240 هزار لیر
فولکس واگن گلف 300 هزار لیر
فولکس واگن پاسات 510 هزار لیر
اشکودا اسکالا 300 هزار لیر
تویوتا کرولا 230 هزار لیر
تویوتا راو ۴ 620 هزار لیر
تویوتا هایلوکس 340 هزار لیر